STRONA GŁÓWNA
ZDJĘCIA
KSIĘGA GOŚCI
LINKI
POCZTA

1330203

od 19.II.2000

 

26.V.2003

   Z powodu wykorzystaniu limitu miejsca na serwerze, kolejne aktualizacje nie będą się pojawiać w najbliższej przyszłości. Pomimo tego ufam, że strona pozostanie interesującą jako zbiór zamknięty. Miłego zwiedzania!

11.IV.2002

   Przenosiny strony na nowy serwer. Stary adres www.warszawa.przedwojenna.prv.pl pozostaje aktualny.

17.III.2001

   Po najdłuższej przerwie w historii istnienia strony pragnę Was uspokoić - serwis działa i będzie się rozwijał. Już niedługo zostaną dodane nowe fotografie. W planach istnieje gruntowna przebudowa strony (wykorzystująca najnowocześniejsze technologie internetowe), a także powstanie jej obcojęzycznych wersji. W dniu dzisiejszym pojawia się moduł subskrypcji, dzięki któremu będę miał przyjemność informować o wszystkich zmianach i planach bezpośrednio na Wasze skrzynki. Zapraszam do SUBSKRYPCJI !

9.XII.2000

   Niestety wbrew zapowiedziom mineło więcej niż tydzień. Ale co odwlecze to nie uciecze. I tym razem kilka współczesnych zdjęć. Następnym razem obiecuję kolejne archiwalne fotografie. A tym czasem zapraszam do oglądania: Ulica Marszałkowska, Ulica Długa, Plac Bankowy, Krakowskie Przedmieście, Ulica Zgoda.

24.XI.2000

   5 nowych fotosów zajmuje swoje miejsce. Znajdziecie je pod tymi adresami: Plac Napoleona, Aleja 3 Maja, Plac Małachowskiego, Plac Bankowy, Ulica Długa. I tym razem są to fotografie współczesne, umieszczone dla porównania. W przyszłym tygodniu kolejna aktualizacja. Zapraszam.

12.XI.2000

   Po nieco niezamierzonej dłuższej przerwie kolejne zdjęcia, tym razem współczesne służące porównaniom. Czekają na Was niecierpliwie pod tymi adresami: Plac Zamkowy, Plac Teatralny, Plac Piłsudskiego, Ulica Czackiego i Nowogrodzka. Życzę przyjemnych wrażeń. 

10.IX.2000

   10 następnych fotografii jest gotowych do oglądania. Marszałkowska 6, Marszałkowska 7, Marszałkowska 8, Plac Małachowskiego, Plac Piłsudskiego 3, Wierzbowa 2, Plac Bankowy

2.IX.2000

   Tak jak zostało zapowiedziane, pojawiają się nowe zdjęcia: Ulica Złota, Wierzbowa, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Okólnik, Aleja 3 Maja, Rynek Starego Miasta. Dziękuję za wszelkie nadesłane fotografie, obiecuję zamieścić je już wkrótce. 

26.VIII.2000

   Uff !! Wakacje powoli zmierzają ku końcowi, na stronie ponownie po prawie dwumiesięcznej przerwie zagości częsta aktualizacja. Oto co przygotowałem dzisiaj: Aleje Jerozolimskie, Mazowiecka, Świętojańska, Długa, Wiejska. Pojawia się także jedno zdjęcie o poprawionej jakości: Krakowskie przedmieście. Kolejne fotografie już wkrótce.

9.VII.2000

   Kolejna porcja fotografii umożliwiająca porównanie zmian jakie zaszły w Warszawie. Plac Napoleona 2, Czackiego, Wierzbowa, Plac Trzech Krzyży (dwa zdjęcia), Aleje Jerozolimskie, Mazowiecka, Plac Piłsudskiego 2, Wielka. Wkrótce zaczną się pojawiać nowe fotografie starej Warszawy. Życzę przyjemnych doznań podczas oglądania i dziękuje za wszystkie głosy poparcia dla idei tej strony!

25.VI.2000

  Zgodnie z zapowiedziami w dniu dzisiejszym na stronie pojawiają się zdjęcia ilustrujące obecny wygląd miasta. Po najechaniu kursorem na przedwojenne zdjęcie ukazuje się jego dzisiejsza wersja. Poniżej znajdują się także bezpośrednie linki do zdjęć. Na początek: Krakowskie Przedmieście, Krakowskie Przedmieście 4, Kredytowa, Chłodna, Leszno (AL. Solidarności), Plac Zamkowy, Plac Trzech Krzyży 2 oraz Złota. Prawdopodobnie nastąpi jeszcze jedna aktualizacja przed moim wyjazdem na wakacje. Których to życzę wszystkim w udanej postaci!

14.VI.2000

   W dniu dzisiejszym na stronie pojawiły się nowe fotografie: Czackiego, Plac Żelaznej Bramy, Plac Bankowy, Nowogrodzka. Realizacja planów z poprzedniego niusa nieco się przedłuża, ale prawdopodobnie zostanie zrealizowana w tym miesiącu. Ponownie zachęcam do systematycznych odwiedzin! Następna aktualizacja już wkrótce!

25.V.2000

  Po dłuższej przerwie następuje długo oczekiwana aktualizacja. Zgodnie z zapowiedziami część zdjęć zostaje wymieniona na większe, i o lepszej jakości: Plac Zamkowy, Plac Teatralny, Plac Trzech Krzyży, Plac Piłsudskiego oraz Krakowskie przedmieście. Zastały także dodane zupełnie nowe fotografie: Jasna, Krakowskie Przedmieście 2, Marszałkowska 3. Zgodnie z planami rozwoju strony w ciągu najbliższych miesięcy pojawią się na niej zdjęcia przedstawiające obecny wygląd naszego miasta. Przyjemnego oglądania!

7.V.2000

   Strona w najbliższym czasie zostanie zamieszczona na cover CD magazynu INTERNET, wielu na pewno zaoszczędzi to pieniędzy (pozdrowienia dla TPSA), mimo wszystko jednak zachęcam do ponownych odwiedzin, kolejne fotografie wkrótce znajda się na stronie. Dziś powstaje plik Archiwum zawierające stare wiadomości.

20.IV.2000

   Dzisiejsza aktualizacja obejmuje zdjęcia następujących ulic: Jasna, Złota, Sienkiewicza, Nowy Świat, Mazowiecka, Marszałkowska 3 oraz Plac Żelaznej Bramy. Strona cały czas się rozwija, w związku z niską jakością niektórych fotografii w niedalekiej przyszłości planuje jej wymianę, co łączy się z zakupem skanera. Oczekuję od goszczących na tych stronach opinii dotyczących widniejącego wyżej bannera. Czy oby nie psuje wyglądu strony, może według Was po prostu nie pasuje do jej treści? Wszelkie głosy będą cenne.

15.IV.2000

   Następne zdjęcia na stronie, tym razem aż 8. Są to kolejno: Chłodna, Czackiego, Kredytowa, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Plac Napoleona, Świętokrzyska, Wierzbowa. W najbliższych dniach dołączą do nich następne.

12.IV.2000

   Pierwsza aktualizacja od 10 dni, za to zdjęcia nieco lepszej jakości niż dotychczasowe. Dziś mogę Wam zaproponować: Chłodna, Plac Zamkowy, Plac Piłsudskiego oraz ulica Jasna. W zanadrzu posiadam jeszcze spore zasoby, więc zachęcam do ponownych odwiedzin w ciągu kilku najbliższych dni. Dzisiejsze fotografie prezentuję dzięki wsparciu Tomka Soroki (vel Lordmax), jednocześnie zapraszam do odwiedzenia jego strony.

2.IV.2000

   W dniu dzisiejszym strona została poddana skromnej przebudowie. Mam nadzieję że zmiany idą w dobrym kierunku... ;).Zapraszam do odwiedzenia działu linki.

30.III.2000

   Pojawiają się kolejne nowe fotografie: Bielańska, Krakowskie Przedmieście, Marszałkowska2, Marszałkowska3, Zgoda.

 25.III.2000

   Kolejne zmiany powstające w toku ewolucji strony - tym razem "co nowego?" już na stronie głównej. Przybywają także nowe zdjęcia: Chłodna, Krakowskie Przedmieście, Marszałkowska2. Fotografia przedstawiająca ulicę Zielną została wymieniona na podobną o lepszej jakości. Ponownie zapraszam do wpisywania się w Księdze Gości.

13.III.2000

   Nowa porcja świetnych fotografii. W tym tempie za parę dni zapcham cały serwer ;). Mam nadzieję że się spodobają. Wielka, Żurawia, Marszałkowska, Marszałkowska2, Służewska, Aleje Ujazdowskie, Aleje Jerozolimskie, Szopena. Następne zdjęcia w drodze!

11.III.2000

   Dochodzą kolejne fotografie, tym razem: Zgoda, Zielna, Długa, Jasna, Leszno, Nowy Świat - kolejne już wkrótce (zapraszam do jak najczęstszych odwiedzin). Nowy serwer spisuje się chyba jednak lepiej, proszę o opinie.

 8.III.2000

   Duże zmiany na stronie, wysyp nowych zdjęć. Tym razem mam do zaproponowania państwu: Aleje Ujazdowskie, Krakowskie Przedmieście, Królewska, Marszałkowska, Mazowiecka, Moniuszki, Plac 3 Krzyży, Plac Grzybowski, Plac Napoleona, Plac Piłsudskiego, Plac Unii Lubelskiej, Plac Zbawiciela. Zgodnie z opiniami częstokroć słyszanymi od szanownych oglądających te strony, zdecydowałem się na przeniesienie serwisu na, mam nadzieję, nieco szybszy serwer. Zapraszam również do wpisów, do księgi gości.

 4.III.2000

   Mały apgrejd techniczny i jedna ciekawa fotka: Krakowskie Przedmieście.

27.II.2000

   Budowa linków, szykuje się spora porcja nowych zdjęć.

19.II.2000

   Powstanie strony. Pierwsze zdjęcia - plac Teatralny, Zamkowy, Piłsudskiego, Trzech Krzyży, Napoleona.